- Положення про запобігання та протидію насильству та жорстокому поводженню з дітьми
- Наказ директора школи “Про заходи щодо виявлення, реагування на випадки насильства, булінгу (цькування) на 2024-2025 навчальний рік”
- План заходів, спрямованих на запобігання та протидію булінгу (цькуванню) в закладі освіти
- Правила поведінки здобувача освіти в закладі освіти
- Порядок подання та розгляду (з дотриманням конфіденційності) заяв про випадки насильства, булінгу (цькування) в закладі освіти
- Порядок реагування на доведені випадки насильства, булінгу (цькування) в закладі освіти та відповідальність осіб, причетних до насильства, булінгу (цькування)
- Склад комісії з розгляду випадків насильства, булінгу (цькування)
Правила поведінки здобувача освіти в закладі освіти
1. Учень/учениця приходить в заклад освіти за 10-15 хвилин до початку занять, займає своє робоче місце, готує все необхідне навчальне приладдя до уроку.
2. Учень/учениця дотримується вимог освітньої програми (індивідуального навчального плану за його наявності), дотримуючись принципу академічної доброчесності, та докладає зусиль задля досягнення
результатів навчання, передбачених стандартом освіти для відповідного рівня освіти.
3. Гідність, повага до прав, свобод та законних інтересів всіх учасників освітнього процесу, дотримання етичних норм є пріоритетними для школярів. Насильство, булінг (цькування) є неприпустимими формами поведінки у закладі освіти та за його межами.
4. Учень/учениця відповідально та дбайливо ставиться до власного здоров’я, здоров’я оточуючих, довкілля.
5. Учень/учениця береже майно школи, дбає про чистоту та порядок в закладі освіти.
6. Школярі відвідують заклад освіти в охайному одязі, уроки фізичної культури – у спортивній формі та спортивному взутті.
7. Школа – територія, на якій не місце будь-яким видам зброї, в т.ч. ножам, вибуховим, вогненебезпечним речовинам; спиртним напоям, цигаркам, наркотичним та психотропним речовинам.
8. Використовувати мобільні телефони під час освітнього процесу рекомендовано лише при нагальній необхідності зв’язку із батьками (або особами, що їх заміняють).
9. Йти зі школи та її території можна лише з дозволу педагогів або медичної сестри (за узгодженням з батьками).
10. У разі пропуску занять здобувач освіти пред’являє класоводу/класному керівнику довідку з медичної установи або пояснювальну записку від батьків (або осіб, що їх заміняють) про причину відсутності.
11. Під час перерви задля збереження життя та здоров’я та з метою уникнення випадків травматизму школярам не припустимо залишати територію школи, бігати, штовхатися, кидатися предметами, застосовувати фізичну силу, самовільно відкривати вікна, сидіти на підвіконнях.
12. Здобувачі освіти звертаються до класного керівника, чергового адміністратора, психологічної служби та адміністрації закладу освіти за допомогою, якщо проти них здійснюються протиправні дії.