Булінг (цькування) – тривожна тенденція, особливо для сучасного дитячого і молодіжного середовища. За результатами дослідження, проведеного Фондом ООН Юнісеф у 2017 році, 67% дітей в Україні
у віці від 11 до 17 років стикалися з проблемою булінгу впродовж останніх трьох місяців, а 24% дітей
стали жертвами цього явища. Найбільш вразливими до булінгу є сором’язливі, зі зразковою поведінкою діти, а також діти, які, в силу різних життєвих обставин, «замкнуті в собі», закриті для спілкування.
Найчастіше діти піддаються цькуванню з боку однолітків за свій зовнішній вигляд, переконання, поведінку, а також через різні життєві обставини тощо). Актуальність такого явища як булінг зумовила необхідність системного підходу в профілактиці насильства та булінгу у закладі освіти. З метою створення цілісної системи в закладі освіти була організована наступна діяльність:
- Положення про запобігання та протидію насильству та жорстокому поводженню з дітьми
- Наказ директора школи “Про заходи щодо виявлення, реагування на випадки насильства, булінгу (цькування) на 2024-2025 навчальний рік”
- План заходів, спрямованих на запобігання та протидію булінгу (цькуванню) в закладі освіти
- Правила поведінки здобувача освіти в закладі освіти
- Порядок подання та розгляду (з дотриманням конфіденційності) заяв про випадки насильства, булінгу (цькування) в закладі освіти
- Порядок реагування на доведені випадки насильства, булінгу (цькування) в закладі освіти та відповідальність осіб, причетних до насильства, булінгу (цькування)
- Склад комісії з розгляду випадків насильства, булінгу (цькування)