Підсумки роботи Луцького ліцею № 5 в 2023-2024 н.р. і завдання на новий навчальний рік

Підсумки роботи Луцького ліцею № 5 в 2023-2024 н.р. і завдання на новий навчальний рік

Півницький В.Б.

 

Комунальний заклад загальної середньої освіти «Луцький ліцей №5 Луцької міської ради» протягом 2023-2024 н. р. освітню діяльність здійснював в умовах дії воєнного стану, дотримання санітарного стану приміщень та забезпечення здоров’я і безпеки всіх учасників освітнього процесу.

Облаштування території закладу освіти та розташування приміщень є безпечними; наявні два аварійні виходи для всіх учасників освітнього процесу; приміщення є недоступним для несанкціонованого доступу сторонніх осіб, територія недоступна для несанкціонованого доступу автомобілів, наявна огорожа по всьому периметру. Територія є безпечна для фізичної активності здобувачів освіти: справне обладнання, відсутність пошкоджень покриття майданчика, відсутність ям; відкритих люків, сухостою; загроз травмування для дітей немає.

У закладі здійснюється регулярний моніторинг за дотриманням безпечного фізичного середовища. Щоденно черговим адміністратором здійснюється огляд території щодо її безпечності для учасників освітнього процесу,

У навчальних приміщеннях регулярно проводиться провітрювання, зберігається оптимальний повітряно-тепловий режим завдяки наявності індивідуального теплового пункту.

Виконуються вимоги до режиму освітлення усіх приміщень.

У закладі організований питний режим. Він сприяє задоволенню потреб дітей у безпечній та якісній воді. Кожна дитина за потреби може отримати кип’ячену або фасовану воду в індивідуальному посуді. Наявні питні фонтанчики. Здійснюється щоденне вологе прибирання усіх приміщень у відповідності до санітарних вимог.

Облаштовані туалетні кімнати для хлопців та дівчат. Туалетні кімнати забезпечені усім необхідним (закриті кабінки, відповідна кількість унітазів), наявні рукомийники, вода, мило, одноразові паперові рушники.

За даними опитування батьків  (всього опитано 406 осіб) освітнє середовище оцінюють на достатній та високий рівні:

Облаштування території – 73,1%

Дизайн приміщень (вестибюлі, рекреації, актова зала) – 77,5%

Чистота та облаштування навчальних кабінетів – 88,6%

Чистота та облаштування туалетних кімнат – 62,3%

Чистота та облаштування їдальні – 81,2%

Чистота та облаштування спортивної зали – 79,8%

Температурний режим у закладі освіти – 84,4%

За даними опитування учнів (всього опитано 211 осіб) у відсотковому відношенні на високий та достатній рівень учні оцінюють:

Облаштування території навколо школи – 73,9%

Чистота навчальних кабінетів – 75,3%

Чистота туалетних кімнат – 53,5%

Чистота їдальні – 69,2%

Чистота у спортивній залі – 72%

Температурний режим у закладі освіти – 65,4%.

У закладі освіти забезпечується раціональне використання приміщень і комплектування мережі класів (з урахуванням чисельності здобувачів освіти, їх особливих освітніх потреб, площі приміщень). Є класи, де наповнюваність перевищує норми, оскільки здобувачі освіти проживають на території обслуговування закладу або мають першочергове право на зарахування до школи.

Кількість учнів перевищує проєктну потужність закладу освіти, а кількість учнів в окремих класах більше наповнюваності, визначеної Законом України «Про повну загальну середню освіту», однак адміністрацією вжито належних заходів для забезпечення відповідного рівня організації освітнього процесу (навчання проводиться у дві зміни, організовано розподіл класів на групи, оптимально складено розклад занять, функціонують групи подовженого дня). Розклад складається з урахуванням забезпечення можливості розміщення класів та груп в повноцінних приміщеннях за принципом наскрізного робочого дня.

У закладі освіти наявні актова та спортивні зали, навчальні кабінети фізики, хімії, біології, географії, інформатики, іноземної мови, кабінети трудового навчання, обслуговуючої праці, кабінети початкової школи. Для проведення позакласних заходів (зокрема, національно-патріотичного спрямування) у ліцеї функціонують кабінети-музеї: військово-історичний музей, музей історії школи, музей народознавства.

Оснащення навчальних кабінетів закладу освіти відповідає вимогам:

– законодавства про мову (в т.ч. для програмного та методичних матеріалів);

– стандарту освіти;

– необхідності і достатності матеріального та методичного забезпечення освітнього процесу для повної реалізації освітніх та навчальних програм;

– комплектності і модульності, що враховують реальні особливості закладів освіти та потреби учасників освітнього процесу;

– санітарного законодавства, пожежній та електробезпеці, вимогам охорони здоров’я здобувачів освіти і охорони праці працівників закладів освіти;

– універсальності – можливості застосування навчального обладнання для вирішення комплексу завдань у освітній і позаурочній діяльності, в інформатичній, технологічній, природничій, математичній, мистецькій освітніх галузях, із використанням різних методик навчання тощо;

– забезпеченості ергономічного режиму роботи здобувачів освіти та педагогічних працівників;

– узгодженості спільного використання (змістового, функціонального, технологічного, програмного тощо).

Проведено аналіз стану забезпеченості обладнанням навчальних кабінетів і приміщень для виконання освітньої програми. З’ясовано, що наступні кабінети забезпечено обладнанням:

– кабінет біології – низький рівень

– кабінет географії – середній рівень;

– кабінет математики – середній рівень;

– кабінет фізики – середній рівень;

– кабінет хімії – достатній рівень

– кабінети початкової школи – забезпечені на високому рівні.

Кабінети трудового навчання та обслуговуючої праці обладнані відповідно до вимог законодавства та освітньої програми, однак потребують ремонту. Обладнання потребує оновлення.

Навчальні приміщення закладу освіти забезпечені доступом до мережі Інтернет, який дає можливість використовувати електронні освітні платформи, можливості мережі під час підготовки та проведення занять.

У закладі освіти проводяться навчання/інструктажі з охорони праці, безпеки життєдіяльності, пожежної безпеки, правил поведінки в умовах надзвичайних ситуацій. Учні та працівники закладу освіти обізнані з вимогами охорони праці, безпеки життєдіяльності, пожежної безпеки, правилами поведінки в умовах надзвичайних ситуацій і дотримуються їх.

Інструктажі, навчання з охорони праці, безпеки життєдіяльності, пожежної безпеки, правил поведінки в умовах надзвичайних ситуацій та ін. з працівниками та здобувачами освіти проводяться відповідно до чинного законодавства.

У кабінетах підвищеного ризику оприлюднено правила поведінки під час навчальних занять (кабінет фізики №27, кабінети інформатики №21, №22, кабінет іноземної мови з комп’ютерною технікою №16, кабінет біології №17, кабінет хімії №18, спортивному залі, кабінеті предмета «Захист України», в столярній та слюсарній майстернях, в кабінеті обслуговуючої праці).

На засіданнях педагогічної ради закладу освіти, нарадах при директорові проводиться звітування з питань профілактики травматизму, виконання заходів розділу з охорони праці, безпеки життєдіяльності колективного договору (угоди).

За даними опитування учнів (всього опитано 211 осіб) інформування щодо правил охорони праці, техніки безпеки під час занять, пожежної безпеки, правил поведінки під час надзвичайних ситуацій відбувається:

– так, регулярно, із залученням спеціальних служб (пожежна, з надзвичайних ситуацій та інші) – 29,9%;

– так, регулярно вчителі  інформують під час проведення навчальних занять – 58,8%;

– у поодиноких випадках – 10,9%;

– не інформують взагалі – 0,5%.

У закладі освіти проводяться навчання педагогічних працівників з питань надання домедичної допомоги, зокрема відповідне навчання було проведено під час засідання педагогічної ради у січні 2024 року. Однак, у закладі не розроблені та не затверджені наказом директора правила дій у разі нещасного випадку чи раптового погіршення стану здоров’я учасників освітнього процесу.

У разі нещасного випадку педагогічні працівники та керівництво закладу діють у встановленому законодавством порядку.

Організація харчування в закладі освіти сприяє формуванню культури здорового харчування  в учнів і працівників закладу освіти. Організація харчування у закладі освіти здійснюється з дотриманням норм харчування, вимог санітарного законодавства та законодавства про безпечність та окремі показники якості харчових продуктів. Приготування готових страв здійснюється з дотриманням процедур, заснованих на принципах системи аналізу небезпечних факторів та контролю у критичних точках (НАССР).

У закладі освіти визначено режим/кратність харчування (одноразове гаряче харчування для учнів 1-11 класів, дворазове для учнів 1-4 класів, зарахованих до групи продовженого дня); спосіб (аутсортинг); форму (монопрофільне меню); графік харчування відповідно до особливостей контингенту здобувачів освіти; призначено відповідальну особу (Ведищева О.В., заступник директора з навчально-виховної роботи). Відповідальна особа здійснює координацію та контролює роботу працівників їдальні (харчоблоку) та медичного працівника закладу освіти з питань організації харчування, зокрема з питань якості харчових продуктів, санітарно-гігієнічного стану їдальні (харчоблоку), буфету; веде загальний облік здобувачів освіти/дітей, що забезпечуються гарячим харчуванням, у тому числі безоплатним гарячим харчуванням, а також здобувачів освіти/дітей з особливими дієтичними потребами; здійснює контроль за умовами та строками зберігання харчових продуктів у закладі освіти; відповідністю харчових продуктів, що реалізуються через буфет, встановленим МОЗ вимогам щодо організації харчування в закладах загальної середньої освіти; дотриманням примірного чотиритижневого сезонного меню та щоденного меню-розкладу.

Примірне чотиритижневе сезонне меню, щоденне меню-розклад та асортимент буфету складається постачальником послуг з харчування.

Медичний працівник закладу освіти Калюх О.М. здійснює контроль за проходженням працівниками закладу, які виконують посадові обов’язки, що пов’язані з організацією харчування здобувачів освіти, обов’язкових профілактичних медичних оглядів відповідно до законодавства; дотриманням правил особистої гігієни, наявністю гнійничкових захворювань і гострих респіраторних інфекцій у працівників їдальні (харчоблоку) та інформує керівника закладу; бере участь у роботі бракеражної комісії.

З метою формування принципів здорового харчування на початку та періодично протягом навчального року класними керівниками та медичною сестрою закладу освіти проводиться інформування здобувачів освіти про правила поведінки під час прийому їжі, про вплив харчування на здоров’я. Приміщення для прийому їжі (їдальня), сприяє здоровому вибору у харчуванні. Близько 75 відсотків їжі є продуктами рослинного походження. Овочі, салати, злакові, фрукти та ягоди розташовуються у найбільш доступному місці. Візуальні матеріали, спрямовані на популяризацію здорового харчування, розміщені при вході в їдальню. Усі страви та вироби, які пропонуються здобувачам освіти, спрямовані на формування здорового, повноцінного раціону харчування.

З метою запобігання поширенню інфекцій серед здобувачів освіти миття рук водою з милом перед прийомом їжі є обов’язковим заходом для дітей з ретельним наглядом з боку працівників закладу.

Недоліками у роботі їдальні є відсутність договору на вивезення відходів та необхідність проведення ремонту в приміщеннях їдальні.

Питання про стан харчування в закладі завжди на особливому контролі дирекції та щорічно розглядається на нарадах при директорові, засіданнях педагогічної ради ліцею.

За даними опитування батьків (всього опитано – 406 осіб) задоволені харчуванням:

– повністю задоволений/задоволена – 20,4%;

– переважно задоволений/задоволена – 54,9%;

– переважно незадоволений/незадоволена – 18,2%;

– повністю незадоволений/незадоволена – 6,4%.

З метою виключення негативного впливу інформації в мережі Інтернет, особливо від шкідливого контенту, у закладі освіти використовується спеціальне налаштування маршрутизатора (фільтри контенту – програмне забезпечення, яке блокує доступ до небезпечного або неприйнятного контенту, такого як сайти з порнографією, насильством, азартні ігри тощо), встановлення антивірусних програм, налаштування брандмауерів (фаєрволів) на шкільній техніці. Кожен здобувач освіти має власний шкільний (робочий) профіль у системі Google Workspace, де є можливість блокування деяких додатків.

З метою формування компетентності дітей, батьків та педагогічних працівників щодо безпечної поведінки в цифровому просторі та потенційної небезпеки безвідповідального ставлення до використання мережі Інтернет, суспільної культури нетерпимого ставлення до порушення прав, свобод, безпеки дитини взагалі та в цифровому середовищі зокрема, критичного мислення під час сприйняття інформації та навчання правилам інформаційної гігієни, запобігання впливу подібних ризиків та потраплянню дітей в небезпечні ситуації, класними керівниками та вчителями інформатики проводяться бесіди з учнями 1-11 класів щодо правил безпечного користування мережею Інтернет.

У закладі освіти налагоджено систему роботи з адаптації та інтеграції учнів до освітнього процесу. З метою покращення ефективності адміністрування, активізації освітньої діяльності, виявлення дітей з труднощами в адаптації та своєчасного надання їм необхідної допомоги, виявлення дітей «групи ризику» щодо дезадаптації, підтримки та покращення наявного рівня якості освіти, усунення виявлених недоліків у закладі освіти здійснюється моніторинг адаптації учнів 1-их класів; учнів з особливими освітніми потребами (відповідальна Кривов’язюк О.А.), моніторинг адаптації учнів 5-их класів (відповідальна Ведищева О.В.), моніторинг адаптації учнів 10-их класів (відповідальний Цюриць С.С.), моніторинг адаптації новоприбулих учнів; учнів соціально-вразливих категорій (за потреби) (відповідальні практичний психолог Леуш Г.О., соціальний педагог Суничук З.В.).

Адаптація новоприбулих педагогів є важливою складовою процесу підвищення якості освіти та допомагає забезпечити ефективність педагогічної діяльності, зменшення кількості помилок, а також підвищення мотивації та задоволеності від роботи.

Координує роботу з молодими спеціалістами заступник директора з навчально-виховної роботи Кривов’язюк О.А., яка забезпечує необхідні умови для творчої діяльності молодих педагогів, надає їм допомогу в проходженні становлення й розвитку системи роботи.

Заклад освіти докладає усіх зусиль для підтримки та позитивного налаштування педагогів на роботу, що допомагає успішно проходити процес адаптації та досягати успіхів у педагогічній діяльності.

З метою створення у закладі освіти середовища, вільного від насильства, булінгу (цькування), сприяння реалізації прав осіб, постраждалих від насильства, та ефективного реагування на факти насильства у ліцеї на серпневому засіданні педагогічної ради було обговорено та сплановано заходи щодо запобігання, виявлення, реагування на випадки булінгу (цькування). Наказом директора ліцею затверджено Правила поведінки здобувача освіти в закладі освіти, План заходів, спрямованих на запобігання та протидію булінгу (цькуванню) в закладі освіти, Порядок подання та розгляду (з дотриманням конфіденційності) заяв про випадки булінгу (цькування) в закладі освіти, Порядок реагування на доведені випадки булінгу (цькування) в закладі освіти та відповідальність осіб, причетних до булінгу (цькування). Інформація з теми булінгу розміщена на стендах у вестибюлі закладу освіти та на офіційному веб-сайті ліцею.

Планування заходів відбувалося спільно з представниками Луцького відділу поліції, управління соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді та службою у справах дітей Луцької міської ради в рамках укладеного Плану співпраці на 2023-2024 н.р.

Протягом навчального року проводилися заходи з профілактики булінгу, жорстокої та протиправної поведінки, конфліктів в учнівських та педагогічних колективах, суїцидальних нахилів з метою створення безпечного емоційно-психологічного середовища в закладі освіти. Посилювалася увага до статевого виховання учнів, підготовки підлітків і молоді до створення в майбутньому власної сім’ї, виховання відповідального батьківства і безпечного материнства. Проводилися зустрічі з учнями та/або їхніми батьками (особами, які їх замінюють) за участі представників провоохоронних органів.

Для моніторингу якості створення у закладі освіти середовища, вільного від насильства та булінгу (цькування) у 2023-2024 н.р. було використано наступні методи збору інформації: анкетування учасників освітнього процесу (педагогів, учнів, батьків), інтерв’ю (з педагогічними працівниками, представниками учнівського самоврядування), фокус-групи (з батьками, учнями, представниками учнівського самоврядування, педагогами); вивчення документації (сторінка класного керівника в класних журналах), спостереження за навчальними заняттями, виховними годинами та позакласними заходами, поведінкою учнів на уроках та перервах.

Звіт про роботу закладу освіти та, зокрема, про створення безпечного освітнього середовища та протидію булінгу було представлено директором ліцею на засіданні загальношкільної батьківської конференції (вересень 2023).

Протягом року комісія з розгляду випадків булінгу збиралася двічі для розгляду заяв, які надішли на ім’я директора ліцею. Результати проведених розслідувань відображені в наказах від 26.12.2023 № 285-од «Про результати проведення розслідування випадку булінгу (цькування) за заявою Петріщевої О.С.», від 26.12.2023 № 286-од «Про результати проведення розслідування випадку булінгу (цькування) за заявою Левчук О.В.» Злагоджена робота педагогічного колективу, чітке виконання Плану виховної роботи, Плану правовиховної роботи та Плану заходів, спрямованих на запобігання та протидію булінгу (цькуванню), є результативними, адже у 2023-2024 навчальному році фактів булінгу не було доведено. Моніторинг протидії булінгу в закладі освіти проводиться двічі на рік, результати відображаються в підсумкових наказах з виховної та правовиховної роботи.

За даними опитування учнів (всього опитано – 190 осіб) за останній рік у закладі освіти або за його територією на регулярній основі траплялося щось із наступного:

Психологічне насильство (крик, залякування, тролінг, маніпуляції, приниження, кепкування)?

– так – 25,8%;

– ні – 74,2%.

Фізичне насильство (побиття, завдання шкоди здоров’ю, штовхання)?

– так – 13,2%;

– ні – 86,8%.

Економічне насильство (вимагання грошей, відбирання їжі, особистих речей)?

– так – 9,3%;

– ні – 90,7%.

За даними опитування педагогів (всього опитано – 37 осіб) задоволені освітнім середовищем та умовами праці у закладі:

– цілком задоволений / задоволена – 59,5%;

– переважно задоволений / задоволена – 40,5%;

– переважно не задоволений / не задоволена – 0%;

– не задоволений / не задоволена – 0%.

Керівництво та педагогічні працівники постійно вдосконалюють свій рівень фахової майстерності, відвідують міські семінари-практикуми, проходять онлайн-курси та переглядають вебінари з питань виховної роботи, зокрема, і з питань протидії булінгу. Ознайомлення педагогічних працівників з нормативно-правовими документами щодо виявлення ознак булінгу, іншого насильства та навчання щодо запобігання негативних явищ відбувається щорічно на серпневому засіданні педагогічної ради ліцею. Протягом навчального року відбуваються засідання методичних об’єднань класних керівників та вчителів-предметників з обговоренням проблемних питань щодо безпечного освітнього середовища.

У закладі освіти оприлюднені правила поведінки, спрямовані на формування позитивної мотивації у поведінці учасників освітнього процесу та реалізацію підходу, заснованого на правах людини. Правила поведінки здобувача освіти в закладі освіти обговорено на серпневому засіданні педагогічної ради ліцею, засіданні учнівського комітету та затверджено наказом директора ліцею. При формулюванні правил було використано рекомендації Державної служби якості освіти України, викладені у Абетці директора, зокрема, забезпечено дотримання принципу взаємоповаги та мотивації позитивної поведінки. Також, правила не містять заборон чи опису покарань. Правила поведінки розміщені на офіційному веб-сайті ліцею, у вестибюлі закладу, у кожному навчальному кабінеті.

З метою запобігання різним проявам насильства (у закладі освіти та/або вдома) здійснюється аналіз причин відсутності здобувачів освіти на заняттях та вживаються відповідні заходи. Моніторинг стану відвідування учнями 1-11 класів шкільних занять як компоненту внутрішньої системи забезпечення якості освіти здійснювався на нарадах класних керівників, нарадах при директорові. По кожному факту пропусків уроків виявлялась причина, перевірялась наявність медичних довідок та пояснювальних записок.

Аналіз ведення класних журналів (сторінка відвідування) виявив ряд учнів, які були відсутні в закладі освіти 10 і більше днів. Класні керівники підтверджували наявність медичних довідок, пояснювали причини відсутності учнів, а також розповідали про проведену роботу щодо залучення учнів до систематичного відвідування ліцею. Інформація про учнів, які не відвідують заклад освіти більше 10-и днів без поважної причини передавалася у міський відділ поліції та службу у справах дітей.

Під час проведення батьківських зборів класними керівниками 1-11 класів доведено до відома батьків вимоги законодавства щодо контролю за відвідуванням та пропусками навчальних занять та обговорено необхідність своєчасного реагування закладу освіти та батьків з метою встановлення причин відсутності та запобігання пропусків уроків без поважних причин.

Наприкінці кожного семестру надана класними керівниками інформація щодо пропусків навчальних занять учнями аналізувалась та узагальнювалась наказом.

Психологічна служба ліцею відіграє важливу роль у виявленні, реагуванні та запобіганні булінгу та іншому насильству. Психологічна служба працює у тісній співпраці з адміністрацією ліцею, педагогами та батьками, щоб спільно подолання насильства та булінгу.

Психолого-соціальну підтримку в закладі надають психолог Леуш Г.О. та соціальний педагог Суничук З.В., а також вчителі та адміністратори, які мають досвід у роботі зі здобувачами освіти. Учні із соціально-вразливих груп, з обмеженими можливостями потребують додаткової психолого-соціальної підтримки для забезпечення їх повноцінної участі в освітньому процесі. З метою забезпечення психолого-соціальної підтримки здобувачів освіти у закладі проводяться тренінги, семінари, засідання методичних об’єднань та інші заходи для працівників, щоб вони мали необхідні знання та навички для надання підтримки. У разі звернень учні отримують належне консультування та індивідуальну підтримку.

Архітектурна доступність території та будівель є ключовим чинником забезпечення рівних можливостей для всіх учасників освітнього процесу. Колектив ліцею працює над тим, щоб будівлі та територія закладу освіти були доступними для людей з різними фізичними обмеженнями, в тому числі для людей з інвалідністю. Для безперешкодного вхідного доступу в будівлю передбачено пандусну доріжку. Однак, будівля не відповідає у повній мірі вимогам доступності та безпеки, адже не встановлено ліфт та не забезпечена достатня ширина дверей для проходу з інвалідним візком. Люди з обмеженою рухливістю не можуть безперешкодно пересуватися в будівлі вище першого поверху. Туалети, що знаходяться на другому та третьому поверхах, недоступні для учнів з особливими потребами, відсутні відповідні підписи та інформація про призначення приміщень для учнів з порушеннями зору. У їдальні немає столів, які можна підіймати та опускати. Навчальні кабінети не мають достатньо місця для руху на інвалідних візках. Спортивні майданчики не адаптовані до потреб та можливостей учнів з різними фізичними здібностями.

У закладі освіти наявні та використовуються ресурсна кімната, дидактичні засоби для осіб з особливими освітніми потребами (у разі наявності здобувачів з особливими освітніми потребами). Ресурсна кімната (створена на базі кабінету №3 у 2022 році) – це спеціально облаштована кімната, що має відповідний розподіл функціональних зон, призначених для всебічного розвитку учнів, гармонізації їхнього психоемоційного стану та психологічного розвантаження, надання (проведення) індивідуальних та/або групових психолого-педагогічних та корекційно-розвиткових послуг (занять).

Основними завданнями використання ресурсної кімнати у закладі загальної середньої освіти є психологічне розвантаження здобувачів освіти; соціально-побутове орієнтування, формування в учнів навичок самообслуговування; надання індивідуальних та/або групових психолого-педагогічних та корекційно-розвиткових послуг.

Ресурсна кімната поділяється мобільними меблями на дві функціональні зони: навчальну та побутово-практичну із відповідним обладнанням. У навчальній зоні здійснюється освітній процес у невеликих групах або індивідуально, що досягається завдяки мобільним меблям. Ця функціональна зона містить також осередок робочого місця педагога. У побутово-практичній зоні здійснюється безпосереднє формування навичок самообслуговування учнів, які сприятимуть їхній адаптації та можливості ефективно інтегруватися у суспільство. Тут організовано осередок, який виконує функції кухні та їдальні, а також осередок відпочинку.

Заклад освіти забезпечений асистентами вчителів, практичним психологом для реалізації інклюзивного навчання. У закладі організовано інклюзивну форму навчання за програмою ЗЗСО для учнів 1-А класу Зальотова Оскара, 1-Б класу Богайчук Анастасії, Литвиненко Аріадни, 3-В класу Брянцева Юрія, Болткової Дар’ї, Теліциної Христини, 6-А класу Теліцина В’ячеслава. Призначено асистентів вчителя Гайдик О.В. (1-А клас), Леуш Г.О., Суничук З.В. (1-Б клас), Фіалко К.А. (3-В клас), Дацюк М.І. (6-А клас), Фіалко К.А. (2-В клас). Надано години для проведення корекційно-розвиткових занять відповідно до висновку про комплексну психолого-педагогічну оцінку дитини практичному психологу Леуш Г.О. (13 год.), та педагогам Лук’янчуку М.М. (1 год.), Чижик І.Г. (2 год.), Фіалко Р.В. (3 год.), Тарасюк Н.І. (3 год.).

Практичний психолог Леуш Г.О. окрім проведення корекційно-розвиткових занять, також надає систематичну консультативну допомогу педагогам, вчителям-предметникам, які викладають у класі з інклюзивною формою навчання, у створенні сприятливих умов адаптації учнів з ООП, психологічно комфортного перебування в учнівських колективах; вивчає стан адаптації учнів з ООП у класах з інклюзивною формою навчання.

Логопед Малевич А.В. проводить оцінку рівня розвитку мовлення дітей для визначення рівня їх мовленнєвого розвитку та виявлення проблем, які необхідно вирішити; розробляє індивідуальний план розвитку мовлення; проводить заняття з розвитку мовлення для навчання правильної вимови звуків, розвитку граматичних та лексичних навичок; працює з батьками та вчителями, надаючи їм поради та рекомендації щодо підтримки розвитку мовлення дитини вдома та в закладі освіти; відстежує прогрес дитини у розвитку мовлення та вносить корективи до індивідуального плану, якщо необхідно.

Було розроблено та затверджено план заходів щодо сприяння організації роботи з дітьми, які навчаються в інклюзивних класах. 3 метою розгляду та сприяння вирішенню нагальних питань щодо організації роботи з дітьми, що мають особливі потреби та навчаються в інклюзивних класах, щоквартально протягом 2023-2024 н.р. проводилися засідання та відбувалося інформування громадськості про проведену роботу.

Спільно з учителями, батьками дітей з ООП, практичним психологом, соціальним педагогом та заступником директора з навчально-виховної роботи Кривов’язюк О.А. розроблено індивідуальні робочі навчальні плани та індивідуальні  програми розвитку і забезпечено їх виконання протягом навчального року.

Заклад освіти співпрацює з інклюзивно-ресурсним центром щодо психолого-педагогічного супроводу дітей з особливими освітніми потребами. Щорічно підписується Договір про співпрацю та обслуговування дітей з особливими освітніми потребами між КЗ «Інклюзивно-ресурсний центр Луцької міської ради» та закладом освіти.

У закладі освіти формуються навички здорового способу життя (харчування, гігієна, фізична активність) та екологічно доцільної поведінки у здобувачів освіти. Одним з головних завдань освіти у ліцеї є не тільки набуття знань, а й формування різних навичок, у тому числі навичок здорового способу життя та екологічної поведінки.

Простір закладу освіти, обладнання та засоби навчання відіграють важливу роль у формуванні ключових компетентностей та наскрізних умінь здобувачів освіти. Один з ключових аспектів створення такого простору у ліцеї полягає у відповідному обладнанні та забезпеченні технічними засобами, які допомагають учням отримати практичні навички та підвищити ефективність навчання.

Крім того, для формування ключових компетентностей та наскрізних умінь педагоги використовують інтерактивні методи навчання, які стимулюють учнів до самостійного вивчення та вирішення реальних проблем. Наприклад, робота в групах, проекти, розв’язання кейсів, міждисциплінарні проекти тощо. Під час уроків педагоги також використовують інноваційні підходи та технології. Наприклад, віртуальну та доповнену реальність, ігрові технології та інтерактивні програми, що сприяє покращенню результатів навчання та забезпечує більш ефективне засвоєння матеріалу

Таким чином, для того, щоб учні розвивали ключові компетентності та наскрізні уміння, персонал закладу освіти докладає зусиль для створення сприятливого освітнього середовища, яке поєднує в собі доступність до ресурсів та інфраструктури, інноваційні методи та технології навчання, а також можливості для саморозвитку та розвитку творчих та аналітичних здібностей школярів.

Бібліотека ліцею є невід’ємною ланкою освітнього процесу. Свою діяльність бібліотека організовує спільно з педагогічним колективом відповідно до плану роботи. Бібліотека ліцею – це культурно-освітній, пізнавальний, інформаційний та виховний центр, що керується у своїй роботі принципами пріоритету читачів-дітей з урахуванням їхніх вікових та індивідуальних особливостей, різноманітності форм бібліотечної роботи зі школярами та педагогічними працівниками.

Бібліотека має читальний зал, абонемент та книгосховище. Бібліотечний фонд шкільних підручників обліковується і зберігається окремо від бібліотечного фонду шкільної бібліотеки.

Приміщення бібліотеки потребує ремонту та сучасного естетичного оформлення.

Бібліотечний фонд станом на 01.01.2024 року складає 34088 книг, з них підручників 19017 примірників, художньої та навчально-методичної літератури 15071 примірників. Надійшло за 2023 рік – 1078 книг.

Шкільна бібліотека відіграє важливу роль у формуванні інформаційно-комунікаційної компетентності серед учнів. Зі зростанням цифрової технології інформація тепер легко доступна в будь-який момент, однак виклик полягає не тільки у знаходженні інформації, а й у її оцінці, аналізі та ефективному використанні. Саме тут бібліотека ліцею надає учням різноманітні ресурси та послуги для розвитку їх інформаційно-комунікативної компетентності.

Критерії, правила та процедури оцінювання результатів навчання, що застосовуються в освітньому процесі Луцького ліцею №5 оприлюднено у різних формах.

Здобувачі освіти отримують інформацію про критерії, правила та процедури оцінювання їхніх результатів навчання із сайту закладу, в усній формі від педагогічних працівників.

Система оцінювання у ліцеї ґрунтується на компетентнісному підході. Вчителі застосовують різні прийоми формувального оцінювання результатів навчання учнів.

Здобувачі освіти вважають, що оцінювання результатів їхнього навчання у закладі освіти є справедливим і об’єктивним про що свідчать результати опитування.

У ліцеї визначено порядок проведення внутрішнього моніторингу для дослідження стану і результатів навчання здобувачів освіти та освітньої діяльності закладу. Систематично проводяться моніторинги результатів навчання здобувачів освіти з усіх предметів інваріантної частини.

За результатами моніторингів здійснюється аналіз результатів навчання здобувачів освіти, визначаються чинники впливу на отриманий результат, приймаються рішення щодо їх коригування, помітний позитивний результат цих рішень (наявна позитивна динаміка в показниках розвитку здобувачів освіти).

Впроваджена система формувального оцінювання сприяє особистісному поступу здобувачів освіти, формує у них позитивну самооцінку. Значна кількість вчителів використовує у своїй роботі формувальне оцінювання (відстежують особистісний поступ здобувачів освіти, формують у них позитивну самооцінку, відзначають досягнення, підтримують бажання навчатися, запобігають побоюванням помилитися).

Заклад освіти сприяє формуванню у здобувачів освіти відповідального ставлення до результатів навчання.

Здобувачі освіти отримують можливість вибору рівня навчальних завдань і напрямів навчальної діяльності. Здобувачі освіти отримують необхідну допомогу в навчальній діяльності в різних формах (консультації, індивідуальні завдання, допомога у підготовці до участі в учнівських олімпіадах, науково-дослідницькій діяльності тощо). Згідно опитування переважна більшість здобувачів освіти відповідально ставиться до процесу навчання.

Ліцей забезпечує розвиток в учнів уміння самооцінювання та самомотивації. Значна кількість учителів організовують самооцінювання та взаємооцінювання здобувачів освіти.

Відповідно до Типової освітньої програми початкової освіти окреслені рекомендовані підходи до планування й організації єдиного комплексу освітніх компонентів для досягнення учнями обов’язкових результатів навчання, визначених Державним стандартом початкової освіти.

У відповідності з новим Законом про освіту та Державним стандартом початкової освіти разом із фокусом на ключових компетентностях передбачено розвиток наскрізних умінь, які є спільними для всіх компетентностей:

  • читання з розумінням;
  • уміння висловлювати власну думку усно та письмово;
  • критичне та систематичне мислення;
  • здатність логічно обгрунтовувати позицію;
  • творчість;
  • ініціативність;
  • вміння конструктивно керувати емоціями;
  • вміння оцінювати ризики та приймати рішення;
  • вміння розв’язувати проблеми;
  • здатність співпрацювати з іншими людьми.

З метою вивчення змін в навчальних досягненнях учнів початкових класів НУШ, обумовлених впровадженням Державного стандарту початкової школи освіти, було проведено моніторинг рівня сформованості наскрізних умінь учнів 1-4 класів.

Кожне наскрізне уміння оцінювалося за станом сформованості чи не сформованості того чи іншого результату.

На початок 2023-2024 н.р. у школі І ступеня нараховувалося 363 учень (12 класів – комплектів). Протягом семестру прибуло 8 учнів, вибуло 7 учнів. На кінець року залишилося 364 учнів.

Стан сформованості результатів навчання учнів 1-4 класів з української мови, математики, ЯДС узагальнено у наказі.

Більшість учнів 1-4 класів навчаються у міру своїх можливостей і мають сформовані уміння та навички, відповідно до програмових вимог. Однак серед учнів 1-4 класів є такі, які потребують значної уваги й допомоги, а саме:

– Травіна Р., Трощій М., Юськевич М., Ліхиринський Д. – 1-А клас (класний керівник Малевич А.В.);

– Литвиненко А., Богачук А., Ключко А. – 1-Б клас (класний керівник Тарасюк Н.І.);

– 1-В клас (класний керівник Януль С.В);

  • Денчак П., Вишня Я., Джура С., Громадський Н. – 2-В клас (класний керівник Осколкова Л.Г.);
  • Барсук А., Макарова П., Кінах Є., Соловйова К. – 3-А клас (класний керівник Дячук Л.В.);
  • Петрищев М., Брусь С., Музика Є., Марганія Т. – 3-Б клас (класний керівник Пузанкова О.Г.);
  • Болткова Д., Теліцина Х. – 3-В клас (класний керівник Фіалко Р.В.);
  • Смаль Д., Чуча В. – 4-А клас (класний керівник Шульська О.А.);
  • Сидорчук С., Попенко М., Самчук І., Сапронова Х., Чухрай А. – 4-Б клас (класний керівник Матерецька Р.М.);
  • Захаров Т., Шандалюк О. – 4-В клас (класний керівник Проказюк М.В.);

Цим учням ще важко спланувати самостійно власну діяльність, зробити висновки, критично оцінити свою роботу, домовитися з іншими дітьми, взяти відповідальність за свої дії.

Слід зазначити, що у 1-А, 1-Б, 3-В класах навчаються шестеро дітей з ООП за індивідуальними програмами розвитку.

Згідно річного плану роботи ліцею в кінці навчального року проводиться аналіз підсумкових результатів навчальних досягнень учнів школи ІІ-ІІІ ступенів. Із 519 учнів по спису на кінець ІІ семестру атестовано усіх. Протягом ІІ семестру зі школи вибули – 8 учнів, 8 учнів – прибули.

130 учнів школи мають бали високого рівня. Це становить відповідно 25,04% (-7,66%). 154 учні (29,67%) школи мають знання на високому і достатньому рівнях. Якісний показник знань становить 62% за підсумками ІІ семестру, що на 12% нижче за ІІ семестр 2022-2023 н.р.

За підсумками ІІ семестру 2023-2024 навчального року немає учнів, що закінчили навчальний рік на бали початкового рівня.

Варто відзначити учнів тих класів, які закінчили ІІ семестр 2023-2024 навчального року з високим середнім балом (більше 10,0 б.). Це 11-А кл. – 10,17.

Низький результат успішності (де якісний показник становить менше 35%) спостерігається у 8-А класі, середній бал успішності 8,27 б., у 7-А класі, де якісний показник знань становить 42%, середній бал успішності становить 8,79 б.

Аналізуючи навчальну діяльність по кожному класу слід відмітити, що значно покращився середній бал успішності у всіх класах. (Додатки)

Проведено аналіз успішності кожного учня в порівнянні з попереднім навчальним роком, списки учнів із значними позитивними, негативними змінами середнього бала розміщено в додатках.

Під особливим контролем адміністрації школи і класних керівників навчальна діяльність дітей, які навчаються за індивідуальною формою навчання. За індивідуальною формою навчання (педагогічний патронаж) навчаються 3 учні в середній школі. Згідно моніторингу шкільної документації освітня програма у даної категорії дітей виконана. Зокрема учні, які навчаються за індивідуальною формою (педагогічний патронаж) навчання, закінчили 2023-2024 навчальний рік з наступним середнім балом: Андріяш А. – 10,78 б., Колі Д. – 7,81 б., Нумержицька А. – 11,00 б.

За індивідуальною формою навчання (сімейна форма навчання) навчаються  учні 5-11 класів: Кінах О., Гапонюк А., Шевчук А., Романчук М., закінчили II семестр 2023-2024 навчального року на бали середнього-високого рівнів.

Моніторинг успішності по предметах, що викладаються в основній та старшій школі, дає можливість спостерігати рівень навченості учнів 5-11 класів. Характеризуючи усереднені показники з багатьох дисциплін, слід зазначити, що всі показники відповідають достатньому та високому рівням якості знань за відповідний період.

Найнижчі показники з таких предметів, як історія України (8,28), геометрія (8,56), алгебра (8,42), фізика (8,31). Найвищі показники з фізичної культури (10,89), технологій (9,79), основи здоров’я (9,84). Динаміка змін по кожному предмету представлена у додатках.

Проаналізувавши стан успішності окремо по класах, можна стверджувати, що в кожному класі є резерв учнів, які могли б покращити рівень успішності. Зокрема є 24 учнів, які навчаються на бали високого рівня, але мають одну оцінку достатнього рівня, 58 учні навчаються на бали 7-12, але мають по одній оцінці середнього рівня (Додатки).

Аналіз якості рівня навчальних досягень учнів показує, що причинами значного покращення успішності є навчання з застосуванням дистанційних форм роботи під час війни.

Фактором негативного впливу на рівень навчальних досягнень учнів залишається недостанє володіння і практичне втілення таких важливих педагогічних компетентностей як комунікативна, компетентність продуктивної та творчої діяльності.

Питання навчальних досягнень учнів розглядалися на педагогічній раді, з’ясовувалися причини слабкої успішності учнів.

Методична робота в Луцькому ліцеї №5  у 2023/2024 н.р. була спрямована на різнорівневу реалізацію основних положень Національної доктрини розвитку освіти, виконання вимог Конституції та законів України «Про освіту», «Про загальну середню освіту», «Про мови», забезпечення впровадження Державного стандарту базової та повної загальної середньої   освіти, створення належних умов для адаптації до навчання в основній школі учнями 5-го класу, створення умов для особистісно орієнтованої системи

неперервної освіти, метою якої є надання педагогам широких можливостей

для оновлення, поглиблення, удосконалення професійної компетентності,

забезпечення психолого-педагогічних умов для формування компетентної

особистості, забезпечення якісної підготовки та проведення ЗНО та ДПА, забезпечення умов для індивідуального розвитку учнів, стимулювати їх інтелектуальну та соціальну активність, мотивувати їх навчальну діяльність, забезпечення зростання фахової підготовки вчителів, вивчення та запровадження передового педагогічного досвіду, опанування педагогами інноваційних методик навчання та виховання, продовження впроваджувати новітні технології навчання, долучаючи учнів до джерел інформації через мережу Інтернет.

Відповідно до річного плану роботи ліцею на 2023/2024н.р., на виконання наказу директора ліцею від 06.09.2023р. № 219-од «Про організацію роботи з педагогічними кадрами у 2022/2023 н.р.» та з метою вдосконалення професійної майстерності педагога, підняття рейтингу освіти, якості надання освітніх послуг, педагогічний колектив працює над науково-методичною проблемою «Педагогіка партнерства як основний ресурс формування ефективного освітнього простору».

Структура методичної роботи ліцею представлена:

– методичною радою;

– 10-методичними об`єднаннями вчителів:

1) методичне об`єднання вчителів початкових класів (керівник Матерецька Р.М.);

2) методичне об`єднання вчителів суспільно-гуманітарного циклу (керівник Гребенюк В.О.);

3) методичне об`єднання вчителів іноземних мов (керівник Гончарова Г.Є.);

4) методичне об`єднання вчителів природничого циклу (керівник Пеньковська Н.Є.);

5) методичне об`єднання вчителів фізико-математичного циклу (керівник Білик О.О..);

6) методичне об`єднання вчителів художньо-естетичного циклу (керівник Лін В.В..);

7) методичне об`єднання вчителів фізичної культури, предмета «Захист України» (керівник Радченко С.В.);

8) методичне об`єднання класних керівників (керівник Проказюк М.В.);

9) методичне об’єднання вчителів української мови та літератури ( Сидун Л.П.);

10) методичне об’єднання вчителів зарубіжної літератури ( Сисюк З.В.);

– організація роботи учнівського самоврядування( керівник Піддубна А.М.).

– школою молодого спеціаліста (керівник Кривов’язюк О.А.);

– школа наставництва (керівник Кривов’язюк О.А.).

У Луцькому ліцеї створені всі умови для професійного зростання педагогічних працівників.

У 2023/2024 н.р. атестовано 14 педагогічних працівників. З них присвоєно 12 тарифний розряд – 1; «спеціаліст першої категорії» – 3, підтверджено: кваліфікаційну категорію «спеціаліст вищої категорії» – 1,  «спеціаліст вищої категорії» та педагогічне звання «вчитель методист» – 3; присвоєно педагогічне звання «старший вчитель» -1; присвоєно кваліфікаційну категорію «спеціаліст вищої категорії» -1; присвоєно педагогічне звання «учитель методист» – 2.   Аналіз якісного складу та освітнього рівня педагогічних працівників школи дозволяють зробити висновок про можливість проведення освітнього процесу на високому рівні.

Кваліфікаційний рівень педагогіних працівників закладу:

Вища категорія – 46

І категорія – 21

ІІ категорія – 6

Спеціаліст – 9

Педзвання:

«Старший учитель» – 12

«Учитель-методист»– 21

Знак «Відмінник освіти» – 2

Одним з пріоритетних питань методичної роботи є підвищення професійної майстерності вчителя через його самоосвіту, самовдосконалення, задоволення індивідуальних потреб педагогічних працівників в особистому та фаховому зростанні; активізації творчого потенціалу.

Педагоги ліцею щорічно беруть участь у виставці педагогічних ідей та технологій. У 2023-2024 навчальному році Толосюк Т.П., Януль С.В., Сидорук О.Є., Гончарук Т.В., Сисюк З.В., Брянцева О.П., Фурс Т.В, Бакіко С.І., Піддубна А.М. представили свої роботи на виставку:

№ з/п Номінація

 

Кількість педагогів закладу, які взяли участь Кількість робіт Із презентованих робіт Дані про педагогів
 

 

Окремих авторів

 

 

Колективних робіт

Категорія (розряд) Звання
1. Початкова освіта
  Вчителі І ступеня 2 2 2   Вища категорія – 2 «Старший учитель» – 1
  Всього у номінації 2 2 2   Вища категорія – 2 «Старший учитель» – 1
2. Громадянська та історична освітня галузь
  Історія 1 1 1   І категорія – 1  
  Всього у номінації 1 1 1   І категорія – 1  
3. Філологія
  Зарубіжна література 2 1   1 Вища категорія – 2 «Учитель-методист» – 2
  Всього у номінації 2 1   1 Вища категорія – 2 «Учитель-методист» – 2
4. Іноземні мови
  Англійська мова 1 1 1   ІІ категорія – 1  
  Всього у номінації 1 1 1   ІІ категорія – 1  
5. Природнича освіта
  Біологія та екологія 1 1 1   ІІ категорія – 1  
  Всього у номінації 1 1 1   ІІ категорія – 1  
6. Фізико-математична освіта
  Фізика 1 1 1   Вища категорія – 1 «Старший учитель» – 1
  Всього у номінації 1 1 1   Вища категорія – 1 «Старший учитель» – 1
7 Виховна та правовиховна робота
  Виховна робота 1 1 1   ІІ категорія – 1  
 

 

Всього у номінації 1 1 1   ІІ категорія – 1  

Курси підвищення кваліфікації за накопичувальною схемою відповідно плану-графіку (січень – грудень 2023 року, січень-червень 2024 року)  пройшли  всі педагогічні працівники.

Після проходження курсів підвищення кваліфікації педагогічні працівники використовують набуті знання при плануванні освітнього процесу: написанні календарного та поурочного планування, проведенні уроків, веденні класних журналів, перевірці зошитів, проведенні виховної та позакласної роботи.

Протягом 2023/2024 навчального року, відповідно до умов адаптивного карантину та роботи закладу в період воєнного стану було проведено: 4 засідання методичної ради ліцею, 15 засідань педагогічних рад, заплановані декади, місячники, де розглядалися питання розвитку творчої ініціативи вчителів, удосконалення та пошуку активних та цікавих форм ведення уроку, здійснення індивідуального та диференційованого підходу до учнів під час освітнього процесу, стану самоосвіти педагогічних працівників як складової частини системи внутрішньої методичної роботи.

Методична робота з педагогічними працівниками здійснювалася через вдале поєднання колективних та індивідуальних форм роботи, серед яких:

– індивідуальна з молодими вчителями (надання консультацій, аналіз уроків);

-колективні наради за участю директора, педагогічні ради, шкільні методичні об’єднання, міські семінари – практикуми.

На засіданнях методичної ради, педагогічних радах, відповідно плану роботи закладу під час воєнного стану обговорювалися такі питання:

-про затвердження положення про педагогічну раду;

-про аналіз освітнього процесу ліцею за 2022/2023 н.р. та завдання педагогічного колективу на 2023/2024 н.р.;

-про ухвалення річного плану роботи ліцею на 2023/2024 н.р., плану роботи бібліотеки, психологічної та соціальної служби на 2023/2024 н.р.;

-про ухвалення Освітньої програми ліцею на 2023/2024 н.р.;

-про затвердження структури 2023/2024 н.р., режиму роботи закладу;

-про організацію освітнього процесу в ліцеї в умовах адаптивного карантину в 2023/2024н.р.;

-про ведення обліку факультативних, індивідуальних занять;

-про оцінювання навчальних досягнень учнів 1-5 класів;

-про дотримання єдиного орфографічного режиму;

-про затвердження педагогічного навантаження педагогічних працівників ліцею на 2023/2024н.р.

-про результати медичних оглядів учнів та затвердження груп для організації навчальних занять з фізичної культури;

-про результати проходження курсів підвищення кваліфікації педагогічних працівників за накопичувальною схемою січень-серпень 2023 року;

-про затвердження індивідуальної траєкторії професійного розвитку педагогічного працівника;

-про схвалення антибулінгової політики;

-про стан викладання та рівень навчальних досягнень учнів з предметів;

– про адаптацію п’ятикласників до навчання в середній школі;

-про виховання національної свідомості засобами новітніх виховних технологій;

-про вивчення та узагальнення педагогічного досвіду роботи вчителів Толосюк Т.П., Фіалко Р.В.;

-про стан викладання освітніх галузей та рівень навчальних досягнень учнів початкових класів;

-про підсумки І-ІІ етапів Всеукраїнських учнівських олімпіад, інтелектуальних та творчих конкурсі;

-про підсумки роботи за І семестр 2023/2024 н.р. та основні завдання щодо підвищення рівня навчальних досягнень учнів, підготовки їх до НМТ;

-про результати проходження курсів підвищення кваліфікації педагогічних працівників за накопичувальною схемою січень-грудень 2023 року;

-про систему заходів з реалізації наступності «Початкова школа – середня школа»;

-аналіз результативності методичної роботи з педагогічними кадрами у 2022/2023 навчальному році;

-обмін думками та пропозиціями щодо складання річного плану роботи ліцею та планування методичної роботи на наступний навчальний рік;

-про роботу педагогічного колективу щодо створення умов та формування навичок здоров’язбережувальної компетентності учнів;

-про роботу психологічної служби;

-про результати проходження курсів підвищення кваліфікації педагогічних працівників за накопичувальною схемою січень- травень 2024 року;

-про переведення учнів 1-4 класів до наступних класів;

-про переведення учнів 5-10-х класів до наступних класів та їх нагородження;

-про випуск і нагородження випускників 11-х класів;

-обговорення робочого навчального плану на 2024/2025н.р;

-ознайомлення з попереднім педагогічним навантаженням працівників ліцею  на 2024/2025 н.р.

Педагогічні працівники ліцею – це талановиті, творчі люди, які співпрацюють з ВІППО, приймають активну участь у роботі різних онлайн-семінарів, інтернет конференцій, вебінарів, семінарів-тренінгів, онлайн-курсів від ЕdEra, а також підвищують свій освітній рівень через проведення майстер-класів.

Упродовж 2023/2024 н.р. педагоги теоретично і практично працювали над сучасними педагогічними технологіями, інтерактивними методами навчання і виховання здобувачів освіти.

Одним із напрямків методичної роботи у ліцеї  є організація роботи з молодими спеціалістами. На виконання наказу директора від 01.09.2023, № 198-од «Про наставництво над молодими педагогами, про організацію роботи з молодими спеціалістами», призначено відповідальним за проведенням занять школи молодого спеціаліста Кривов’язюк О.А., заступника директора з навчально-виховної роботи та закріплено за молодими спеціалістами наступних наставників: Фіалко Р.В., Лук’янчук М.М., Марчук Л.П.. Тарасюк Н.І., Пеньковську Н.Є., Мосіна Ю.С., Яковлєву-Цюпку В.В., Толосюк Т.П., Дацюк М.І.

Школа молодого спеціаліста  сприяє підвищенню якості освітнього процесу, формуванню професійної компетентності молодого учителя.

Молоді вчителі були ознайомлені з нормативно-правовими документами про освіту. Робота з удосконалення професійного та методичного рівнів проводилася шляхом ознайомлення з новою літературою та поповнення власного навчально-методичного банку. Проводилася цілеспрямована робота щодо підвищення теоретичного рівня з питань педагогіки та психології. Молоді вчителі володіють навичками роботи з комп’ютером. Брали участь у підготовці та проведенні педагогічних рад, методичних нарад.

Для молодих вчителів організовано відвідування уроків адміністрацією ліцею, наставниками, з метою надання методичної допомоги. Для молодих  вчителів проведено індивідуальні консультації.

В цілому план заходів щодо організації методичної роботи в ліцеї протягом 2023/2024 навчального року виконано відповідно до умов військового стану.

Проте необхідно:

– працювати над удосконаленням уроків, як основної форми роботи;

– усунути недоліки в інформаційному забезпеченні учителів,

зобов’язувати всіх вчителів використовувати ІКТ в освітньому процесі;

– посилити роботу з виявлення обдарованих дітей, якісно здійснювати підготовку учнів до олімпіад;

– працювати над підвищенням якості початкової та базової загальної освіти учнів, формуванням у них уміння самостійно здобувати знання, творчо застосовувати їх на практиці;

– удосконалювати інформаційно-комунікативне забезпечення освітнього процесу, засідання методичних об’єднань здійснювати через вдале поєднання колективних та індивідуальних форм роботи (семінари, вебінари, засідання творчих груп, обмін педагогічним досвідом).

З метою розвитку творчих здібностей учнів були розроблені програми індивідуальної роботи з особливо обдарованими учнями. Сформована творча група вчителів, що працюють з обдарованими дітьми, в складі: Бакіко С.І., Бондаренко Л.І., Ведищева О.В., Відринський Б.В., Біщук Г.В., Гребенюк В.О., Гузьо О.С., Дибайло Н.В., Іванюк А.І., Малихіна І.О, Марчук Л.П., Панчишин О.І., Білик О.О, Пеньковська Н.Є., Поляниця О.І., Сидун Л.П., Смаль Ю.В., Коваленко Т.М., Цюрицю С.С., Мельник В.О., Радченко С.В., Ковальчук В.В., Дужич О.О., Піддубна А.А., Лук’янчук М.М., Мирончук О.В., Чижик І.Г., Чубова Н.В., Шимчук Л.В., Яковлєва-Цюпка В.В., Лін В.В., Касперська С.О., Сидорук О.Є., Фурс Т.В.

Питання про роботу з обдарованими дітьми систематично заслуховується на різних рівнях на засіданнях при директорові, на засіданнях предметних методичних комісій ліцею, на засіданнях педагогічної ради ліцею. Виходячи з аналізу результативності роботи з обдарованими дітьми за рік, всього в міських предметних олімпіадах взяло участь 47 учнів ліцею, серед яких визначено 30 (64%) переможців, а саме:

5 учнів здобули І місце

9 учнів –  ІІ місце

16 учнів –  ІІІ місце

 

Українська мова
1 Жепко Богдан 9 – А ІІ Сидун Л. П.
2 Панько Анастасія 11– А ІІ Сидун Л. П.
Хімія
3 Сергушко Микола 10 – А І Пеньковська Н. Є.
4 Грищенко Тимофій 8 – В І Пеньковська Н. Є.
5 Проказюк Роман 11 – Б ІІІ Пеньковська Н. Є.
Історія
6 Бакіко Марта 11 – А ІІІ Півницький В. Б.
7 Бурко Ангеліна 8 – Б ІІІ Гребенюк В. О.
8 Вітковська Софія 9 – Б ІІІ Гребенюк В. О.
Біологія
9 Масон Поліна 10 – А ІІІ Поляниця О. І.
10 Грищенко Тимофій 8 – В ІІІ Поляниця О. І.
Інформатика
11 Середа Максим 11 – А ІІ Відринський Б. В.

Смаль Ю. В.

12 Хомик Ілля 8 – Б ІІ Смаль Ю. В.

Ковальчук В. В.

13 Ведищева Дар’я 8 – А ІІІ Смаль Ю. В.

Яковлєва-Цюпка В. В.

Трудове навчання
14 Круковець Владислава 8 – Б І Лін В. В.
Німецька мова
15 Лішнянська Мрія 9 – Б ІІ Марчук Л. П.
16 Круковець Владислава 8 – Б ІІІ Біщук Г. В.
Англійська мова
17 Бебко Анна 9 – А ІІІ Мельник В. О.
18 Юган Поліна 10 – Б ІІІ Чубова Н. В.
19 Ведищева Дар’я 8 – А І Коваленко Т. М.
Інформаційні технології
20 Гуменюк Даниїл 9 – А ІІ Ковальчук В. В.,

Смаль Ю. В.

21 Клець Софія 10 – Б ІІІ Яковлєва-Цюпка В. В.

Смаль Ю. В.

22 Середа Максим 11– А І Відринський Б. В.

Смаль Ю. В.

23 Оксенюк Поліна 11– Б ІІІ Яковлєва-Цюпка В. В.

Ковальчук В. В.

24 Сергушко Микола 10 – А ІІ Смаль Ю. В.

Яковлєва-Цюпка В. В.

25 Пашинська Дарина 8 – Б ІІІ Ковальчук В. В.

Смаль Ю. В.

Математика
26 Пашинська Дарина 8 – Б ІІ Малихіна І. О.
27 Кензерський Дмитро 7– В ІІІ Касперська С. О.
Фізика
28 Цибулькін Кирил 8 – В ІІІ Цюриць С. С.
29 Ведищева Дар’я 8 – А ІІІ Цюриць С. С.
30 Сергушко Микола 10 – А ІІІ Бакіко С. І.

 

Аналіз результатів олімпіад показав, що немає жодного переможця з олімпіад з географії та правознавства.

Учениця 6 – Б класу Якобсон Мирослава зайняла ІІІ місце в міській олімпіаді з математики для учнів 4 – 6 класів.

Учень 4 – Б класу Ковальчук Дарій зайняв ІІ місце в Малій олімпіаді юних знавців англійської мови.

Цього року 5 учнів ліцею стали призерами ІІІ (обласного) етапу олімпіади з трудового навчання, хімії, німецької мови, інформатики та інформаційних технологій:

2 учнів здобули І місце

1 учень – ІІ місце

3 учня – ІІІ місце

Обласна олімпіада з трудового навчання
Круковець Владислава 8 – Б І Лін В. В.
Обласна олімпіада з німецької мови
Лішнянська Мрія 9 – Б І Марчук Л. П.
Обласна олімпіада з інформаційних технологій
Середа Максим 11 – А ІІ Відринський Б. В.

Смаль Ю. В.

Обласна олімпіада з хімії
Глущенко Тимофій 8 – В ІІІ Пеньковська Н. Є.
Сергушко Микола 10 – А ІІІ Пеньковська Н. Є.
Обласна олімпіада з інформатики
Середа Максим 11 – А ІІІ Відринський Б. В.

Смаль Ю. В.

В обласній інтернет-олімпіаді з інформатики Середа Максим зайняв ІІІ місце.

Учень 9 – А класу Гуменюк Даниїл взяв участь в міському та обласному етапах турніру юних фізиків в складі збірної команди шкіл (№ 2, № 4, № 5, № 18, № 25): міський етап – І місце, обласний етап – ІІ місце (вчитель: Білик О. О., Цюриць С. С.)

Учениця 8 – А класу Ведищева Дар’я зайняла І місце в обласному етапі турніру юних фізиків (юніорська ліга) в складі команди шкіл (№ 2, № 4, № 5, № 18, № 25) та ІІ місце в індивідуальному рейтингу турніру.

Цього року 4 учні 5-х класів брали участь у Математичних змаганнях імені М.П. Кравчука та показали наступні результати:

  • Бовсуновський Матвій, 5 – В кл. –     ІІ місце;
  • Мозолюк Вікторія, 5 – В кл. –     ІІІ місце;
  • Столяров Тимур, 5 – В кл. –     ІІІ місце;
  • Целюх Олександр, 5 – В кл. –     ІІІ місце.

Підготувала учнів вчитель математики Дибайло Н.В.

Учні ліцею стали переможцями міських та обласних етапів мовно-літературних конкурсів, а саме:

Міський (ІІ) етап XIVМіжнародного мовно-літературного конкурсу
імені Т.Г. Шевченка
1 Панько Анастасія 11 – А І Сидун Л. П.
2 Жепко Богдан 9 – А ІІ Сидун Л. П.
3 Юган Поліна 10 – Б ІІІ Гузьо О. С.
4 Артамонова Яна 6 – А ІІІ Чижик І. Г.
Обласний (ІІІ) етап XIV Міжнародного мовно-літературного конкурсу
імені Т.Г. Шевченка
1 Панько Анастасія 11 – А ІІ Сидун Л. П.
Міський етап Міжнародного конкурсу української мови імені П. Яцика
1 Панько Анастасія 11 – А ІІ Сидун Л. П.
2 Жепко Богдан 9 – А ІІ Сидун Л. П.
3 Пашинська Дарина 8 – Б ІІІ Шимчук Л. В.

 

Щодо науково-пошукової та дослідницької роботи, у 2023 – 2024 н.р. було представлено 7 робіт: з англійської мови (2), з математики (2), статистики, екології, історії, 5 робіт стали призерами, а саме:

2 учнів здобули І місце;

1 учень – ІІ місце;

2 учні – ІІІ місце.

Англійська мова
Оксенюк Поліна 11 – Б І Іванюк А. І.
Панько Анастасія 11 – А ІІ Панчишин О. І.
Статистика
Проказюк Роман 11 – Б І Дибайло Н. В.
Історія
Карп’юк Олександр 10 – А ІІІ Сидорук О. Є.
Екологія
Жепко Богдан 9 – А ІІІ Фурс Т. В.

 

Проказюк роман та Оксенюк Поліна стали призерами обласного етапу конкурсу-захисту наукових робіт.

Проказюк Роман (статистика)                           – ІІ місце;

Оксенюк Поліна (англійська мова)                   – ІІІ місце.

 

Нижче подана порівняльна таблиця призових місць за останні роки:

 

  2013 – 2014 2014 – 2015 2015 – 2016 2016 – 2017 2017 – 2018 2018 – 2019 2019 – 2020 2021 – 2022 2022 – 2023 2023 – 2024
Міські

олімпіади

30

(+6)

30

(+7)

25

(+4)

31

(+3)

38

(+7)

35

(+8)

28 31 29 30
Обласні

олімпіади

5 6 6 8 10 8 10 5 4 6
Всеукраїнські

олімпіади

1 2 2   1       1  
Міський конкурс-захист 7 7 5 7 4 5 4 3 4 5
Обласний конкурс-захист   2   2 3 2 3   1 2
Всеукраїнський конкурс-захист   1       1        

 

Кураторами роботи з розвитку есетичної обдарованості є заступник директора з виховної роботи Іванюк А. І., педагоги-організатори Дужич О. О., Піддубна А. М.

З метою оцінки ефективності гуртової роботи та впливу на розвиток творчого потенціалу учнів здійснювалося вивчення питання охоплення учнів гуртковою роботою, активності їх під час проведення занять, результативності роботи гуртків. Аналіз якісних показників роботи гуртків визначається результативності участі вихованців у різноманітних конкурсах, фестивалях, змаганнях. Наші вихованці – постійні учасники та переможці акцій, конкурсів, проєктів як на шкільному, так і на міькому та обласному рівнях:

˗       Команди учнів 8 – Б, 8 – В класів здобули І місце в міському конкурсі «Ми проти паління» у номінації «Відео» (керівники – Піддубна А. М., Дужич О. О.);

˗       Кущик Софія (6 – А кл.) здобула І місце в обласному родинному конкурсі-виставці «Хліб-найбільший скарб» (керівник – Піддубна А. М.);

˗  Ярощук Артем (2 – Б кл.) здобув І місце в міському етапі та І місце в обласному етапі виставки-конкурсу «Новорічна композиція» (керівник – Дужич О. О.);

˗ Кущик Софія (6 – А кл.) здобула І місце в міському етапі всеукраїнського конкурсу «Український сувенір» (керівник – Лін В. В.);

˗  Оксенюк Поліна (11 – Б кл.) здобула І місце в міському етапі всеукраїнського конкурсу «Український сувенір» (керівник – Лін В. В.);

˗ Жданюк Вероніка (8 – Б кл.) здобула ІІІ місце в міській виставці-конкурсі декоративно-ужиткового та образотворчого мистецтва «Ангел в сурму засурмив, про Різдво всіх сповістив!» (керівник – Лін В. В.);

˗  Жепко Богдан (9 – А кл.) здобув ІІ місце в міському етапі краєзнавчо-дослідницьких робіт Всеукраїнської експедиції учнівської молоді «Моя Батьківщина – Україна» (керівники – Фурс Т. В., Плескун А. Я.);

˗ Савлук Єлизавета, Бурко Ангеліна, Коновал Владислава, Жданюк Вероніка, Марчук Вікторія, Кривошанова Аліна (8 – Б кл.) здобули І місце в обласній акції «Україна – це ми» (номінація – Кращий відеофільм) (керівники – Піддубна А. М., Дужич О. О.);

˗  вокальний ансамбль «Зірочка» здобув ІІ місце в міському етапі обласного конкурсу вокальних ансамблів малих форм «Ми діти твої, Україно!» (керівники – Піддубна А. М., Дужич О. О.);

˗   Толосюк Тетяна Петрівна, вчитель початкових класів, здобула гран-прі в номінації «Тобі, Воїну-захиснику» в міському конкурсі «Патріоти Волині»; І місце в міському конкурсі авторської творчості «Душа моя – мистецтво!»;

˗   Піддубна Анастасія Миколаївна здобула  І місце в номінації «Україна незалежна» в міському конкурсі «Патріоти Волині»; ІІІ місце в міському конкурсі авторської творчості «Душа моя – мистецтво!»;

˗  Пашинська Дарина (8 – Б кл.), Корнійчук Уляна (10-Б кл.) здобули гран-прі, Кондратюк Євгенія (11-А кл.), Савчук Ольга (6-Б кл.) здобули І місце, Ведищева Дар’я (8 – А кл.) здобула ІІ місце в міському конкурсі «Патріоти Волині» (керівники – Піддубна А.М., Дужич О.О.);

˗   Пашинська Дарина (8 – Б кл) здобула ІІ місце, Ведищева Дар’я (8 – А кл.) здобула ІІІ місце в міському конкурсі авторської творчості «Душа моя – мистецтво!» (керівники – Піддубна А .М., Дужич О. О.);

˗   Якимюк Анна (9 – А кл.) здобула І місце в міському конкурсі «Безпека в мережі: моя історія» (керівники – Піддубна А. М., Дужич О. О.);

˗    Корнійчук Уляна (10 – Б кл.) здобула І місце; Холдаш Анна (8 – В кл.) здобула ІІ місце; команда в складі Калюх Анастасії, Климюк Луїзи, Назарук Ірини, Петрової Софії (9 – Б кл.) здобули ІІ місце в обласному етапі Всеукраїнського конкурсу «День зустрічі птахів» у номінації «Агітаційна робота» (керівники – Піддубна А. М., Дужич О. О.);

˗  Матюшко Катерина (4 – Б кл.) здобула І місце в обласному етапі міжнародного екологічного конкурсу на тему «Квітка буття» (керівники – Піддубна А. М., Лін В. В.)

˗   Команда учнів (9 – Б кл.) здобула І місце у квесті «Безпечне літо» серед шкіл міста (навчання домедичної допомоги, правил дорожнього руху, допустимої самооборони, кібербезпеки, поводження з вогнем та мінної безпеки) (керівник – Гесть А. А.);

˗   Бебко Анна, Гуменюка Даниїл, (9 – А кл.), Могильченко Юлія (8 – А кл.) здобули І місце в конкурсі бізнес проектів «Зробимо Волинь кращою! Крок до відновлення» (керівник – Іванюк А. І.)

Протягом навчального року учні ліцею брали активну участь у спортивному житті міста. В рамках міської спартакіади, що проходила протягом 2023 – 2024 навчальному році, команда ліцею брала участь у змаганнях: футбол, футзал, Kinderboll, волейбол, шахи, шашки.

  • Міні-футбол – ІІ місце;
  • Футзал призи фонду І. Палиці «Тільки разом»

3 – 4 кл. – ІІІ місце;

8 – 9 кл. – ІІ місце;

  • Баскетбол – ІІ місце.

Кращі спортсмени ліцею: Курганович І., 4 – Б кл.;  Кушнірук Н., 4 – Б кл.; Хотибчук Л., 3 – Б кл.; Сарапін Я., 4 – А кл.; Усік З., 4 – В кл.; Селіванов С., 7 –  А кл.; Мороз А., 8 – Б кл.; Петрущенко І., 9 – А кл.; Сінельников В., 9 – А кл.; Корчук І., 9 – А кл.; Лисовець О., 9 – А кл.; Бойченко Ю., 8 – Б кл.; Назаренко А., 8 – Б кл.; Мельничук С., 8 – Б кл.; Янішевський А., 8 – В кл.; Ткачук Т., 8 – Б кл.

Основними заходами із збереження контингенту учнів у 2023/2024 навчальному році були:

– контроль за відвідуванням учнями навчальних занять;

– організація навчання за індивідуальною та інклюзивною формою.

З метою вивчення ефективності та результативності впроваджених у навчальний процес форм і методів роботи з учнями в закладі освіти проводиться діагностика та моніторинг результативності навчання учнів.

Основна увага приділялася проведенню порівняльного аналізу результатів тематичного та семестрового оцінювання, участі в предметних олімпіадах, творчих конкурсах, результативність НМТ.

Під час здійснення внутрішкільного контролю за формуванням навчальних умінь учнів використовуються якісні та кількісні характеристики освітнього  процесу, що узагальнюються в таблицях. Використовуються також графіки та діаграми, які відображають динаміку результатів і мають важливе значення для розуміння та оперативного врахування змін –стабілізації або зниження результативності навчальної роботи в закладі. Ці напрацювання дають можливість удосконалити внутрішкільну систему моніторингу результативності освітнього процесу.

У 2023/2024 н.р. було організовано індивідуальне навчання на дому для учня 10-Б класу Колі Данієля, учня 7-А класу Андріяша Арсена та для учениці 7-В класу Нумержицької Анжеліни  з 01.09.2023 року по  31.05.2024 року. З даними учнями проводились навчальні заняття, які обліковувались в окремих журналах.

У 2023-2024 н.р. двоє учнів ліцею навчалися на екстернатній формі: Демір Кайра Туана (3-В клас),  Бойченко Карина (6-В клас).

Індивідуальний навчальний план для учнів розроблявся за  типовою навчальною  програмою.

Оцінювання навчальних досягнень здійснювалося відповідно до діючих нормативних документів Міністерства освіти і науки України.

До розроблення Стратегії розвитку закладу долучалися усі учасники  освітнього процесу. Педагоги на засіданнях методичних об’єднань, учні-члени учнівського самоврядування та батьківська громадськість були ознайомлені із проектом Стратегії та вносили свої пропозиції. Таким чином Стратегія розвитку комунального закладу «Луцький ліцей № 5 Луцької міської ради» на 2022-2027 роки була схвалена педагогічною радою закладу освіти (протокол №7 від 09.06.2022р.), розглянута колегією департаменту освіти (29.08.2022 р.) та затверджена директором департаменту освіти Луцької міської ради.

Стратегія розвитку містить вступ, місію, візію закладу, принципи та мету діяльності, стратегічні цілі. Стратегія розвитку закладу включає в себе такі складові:

– Освітнє середовище.

– Освітня діяльність та система оцінювання здобувачів освіти.

– Управлінська діяльність.

– Педагогічна діяльність.

– Виховна складова.

– Очікувані результати.

– Моніторинг і оцінювання якості впровадження Стратегії розвитку.

– Ресурсне забезпечення.

Отже, у Стратегії розвитку враховано особливості і умови діяльності закладу, зокрема і тип закладу, мову навчання, територію обслуговування, формування контингенту здобувачів освіти, обсяг та джерела фінансування.

Заклад реалізує стратегію через систему планування, в основі якої – річний план роботи ліцею на 2023-2024 н.р. схвалений рішенням педагогічної ради (протокол № 1 від 31.08.2023 р.) затвердженний наказом керавника (№ 140-од від 31.08.2023 р.).

За даними опитування педагогів (всього опитано – 37 осіб) брали участь у розроблені річного плану роботи 22 педагоги (29,5%). У наступному навчальному році доцільно залучити більше кількість педагогів, а також лідерів учнівського самоврядування, батьків учнів до розробки проекту плану.

На реалізацію річного плану і стратегії розвитку закладу спрямовується діяльність педагогічної ради. На засіданнях педради розглядаються актуальні питання за напрямами освітньої діяльності відповідно до перспективного плану контролю за станом освітнього процесу.

З метою підвищення якості освітніх розроблено Положення про внутрішню систему забезпечення якості освіти. З метою забезпечення формування внутрішньої системи  якості освіти в травні 2024 відбулося комплексне самооцінювання ефективності функціонування внутрішньої системи забезпечення якості освіти за чотирма напрямами освітньої діяльності школи (освітнє середовище, система оцінювання здобувачів освіти, педагогічна діяльність педагогічних працівників школи, управлінські процеси). Створено 4 динамічні групи у складі педагогічних працівників, учнів, та батьків для проведення самооцінювання ефективності функціонування внутрішньої системи забезпечення якості освіти.

Слід зазначити, що самооцінювання такого типу відбувається у закладі освіти вперше.

На виконання наказу від 06.02.2024 №27-од «Про проведення самооцінювання у 2023-2024 навчальному році» було створено 4 динамічні групи з числа педагогічних працівників, учнів, та батьків для проведення самооцінювання ефективності функціонування внутрішньої системи забезпечення якості освіти у наступному складі:

  Група 1

Освітнє середовище школи

 

Група 2

Система оцінювання здобувачів освіти ліцею

Група 3

Педагогічна діяльність

педагогічних

працівників

ліцею

Група 4

Управлінські процеси школи

Голова комісії Іванюк А.І. Цюриць С.С. Кривов’язюк О.А. Ведищева О.В.
Члени комісії Леуш Г.О. Гребенюк В.О. Сидун Л.П. Гончарова А.Є.
Суничук З.В. Білик О.О. Сисюк З.В. Радченко С.В.
Ходомай В.П. Пеньковська Н.Є. Матерецька Р.М. Левчук В.В.
  Дужич О.О. Касперська С.О.   Начуйченко К.О.
Учні Ведищева Д., 8-А Бойченко Д., 11-Б Сологубов Д., 11-Б Лащук Олена 10-А
Максимович П.,    8-В   Варава Д, 11-А Матвійчук Павло, 10-А
Батьки Клець І.В., 10-Б Данилюк М., 7-Б Черній Л., 7-Б Матвійчук Н.П., 10-А
Захарова І.В., 8-В      
Усіх 9 осіб 7 осіб 6 осіб 8 осіб

 

Психологічний мікроклімат, який панує в колективі ліцею, є загальним емоційним налаштуванням співробітників, у якому поєднуються настрій людей, їхні душевні переживання і хвилювання, стосунки, ставлення до роботи й навколишніх подій.

За даними опитування педагогів (всього опитано – 37 осіб) погоджуються із твердженнями:

Перелік тверджень Так Переважно

так

Переважно

ні

Ні
Керівництво та педагогічні працівники співпрацюють і забезпечують зворотній зв’язок щодо їхньої праці 27 10
Педагогічні працівники можуть без побоювань висловлювати власну думку, навіть якщо вона не співпадає з позицією керівництва 21 13 3 4
Розбіжності, які виникли між педагогічними працівниками та керівництвом школи, вирішуються конструктивно 25 12 1 1

 

За даними опитування батьків (п.2) (всього опитано 406 осіб) їх діти до школи ідуть:

– у піднесеному настрої, з радістю – 18,2%;

– здебільшого охоче – 48,8%;

– не проявляє особливих емоцій – 24,1%;

– здебільшого неохоче – 7,9%;

– у пригніченому настрої – 0,5%;

– відмовляється йти до школи – 0,5%.

За даними опитування учнів (п.1-2) (всього опитано 211 осіб) до школи вони йдуть:

– в піднесеному настрої, з радістю – 14,2%;

– здебільшого охоче – 51,7%;

– здебільшого неохоче – 23,2%;

– не хочуть ходити до школи – 10,9%.

Таким чином, колективна турбота, терпимість, взаємоповага, підтримка, узгоджена взаємодія та  товариські довірливі стосунки, позитивний настрій на злагоджену роботу дають високий  результат в діяльності закладу освіти.

У закладі освіти забезпечується доступ учасників освітнього процесу, представників місцевої громади до спілкування із керівництвом.

Педагоги, батьки та учні при потребі звертаються у будь-який час поза затвердженим графіком і усі питання одразу вирішуються.

Вам завжди вдається поспілкуватися з керівництвом закладу освіти і досягти взаєморозуміння?

–       так – 57,1%;

–       переважно так – 36%;

–       іноді – 5,7%;

–       ні, ніколи – 1,2%.

На чию допомогу Ви найчастіше розраховуєте в закладі у розв’язанні проблемних ситуацій з дитиною (можна обрати декілька варіантів відповідей)?

–       директора – 7,6%;

–       заступника директора – 9,9%;

–       класного керівника – 93,8%;

–       шкільного психолога – 6,9%;

–       соціального педагога – 1,5%;

–       педагогів – 13,3%;

–       інших батьків – 10,8%;

–       органів управління освітою – 1,2%.

За даними опитування учнів (п.15) (всього опитано 211 осіб) керівництво ліцею доступне та відкрите до спілкування:

–  так – 19,9%;

–  переважно так – 42,2%;

–  переважно ні – 18%;

– ні – 19,9%.

За даними опитування педагогів (питання 1 п. 18) (всього опитано – 37 осіб) керівництво відкрите для спілкування:

–  так – 83,7%;

–  переважно так – 16,3%;

–  переважно ні – 0%;

– ні – 0%.

За наявною інформацією у Журналі реєстрації пропозицій, заяв, скарг громадян у 2023-2024 навчальному році було 31 звернень, більша частина з яких стосувалась переводу дітей на сімейну форму навчання. На усі звернення була реакція та прийняті відповідні рішення.

За даними опитування батьків (п. 19) (всього опитано 406 осіб)          школа враховує їх думку під час прийняття важливих управлінських рішень:

–  так, завжди – 39,7%;

–  частково враховує – 50%;

–  переважно не враховує – 6,7%;

–  не враховує – 3,7%.

Заклад освіти забезпечує змістовне наповнення та оновлення інформаційних ресурсів закладу (інформаційні стенди, сайт закладу освіти, сторінка у соціальних мережах тощо).

У закладі освіти укомплектовано кадровий склад, вільних вакансій немає. Усі педагогічні працівники працюють за фахом.

З метою матеріального та морального заохочення до педагогічних працівників з метою підвищення якості освітньої діяльності у закладі освіти розроблено, обговорено, погоджено профспілковим комітетом та затверджено рішенням педагогічної ради «Положення про порядок надання щорічної грошової винагороди». Винагорода надається всім працівникам закладу, за виключенням працівників, які мають не зняте дисциплінарне стягнення. Цей Порядок не поширюється на педагогічних працівників, які працюють у навчальному закладі за сумісництвом.

Розмір винагороди кожному працівнику визначається на спільному засіданні керівництва закладу, керівників методичних об’єднань та профкому.

Також у закладі освіти розроблено, обговорено, погоджено профспілковим комітетом та затверджено рішенням педагогічної ради  «Положення про преміювання працівників» за високу результативність праці.

Керівництво закладу створює умови для постійного підвищення кваліфікації, чергової та позачергової атестації, добровільної сертифікації педагогічних працівників. У 2023-2024 навчальному році 14 педагогів успішно пройшли атестацію.

За даними опитування педагогів (всього опитано – 37 осіб):

У закладі освіти створені умови для постійного підвищення кваліфікації педагогів, їх чергової та позачергової атестації, добровільної сертифікації тощо:

– так – 94,6%;

– переважно так – 5,4%;

– переважно ні – 0%;

– ні – 0%.

Що перешкоджає вашому професійному розвитку? (можливо обрати декілька варіантів відповідей):

– опір з боку керівництва – 0%;

– відсутність матеріального заохочення з боку керівництва – 8,1%;

– відсутність морального заохочення з боку керівництва – 5,4%;

– недостатня матеріально-технічна база – 24,3%;

– погані умови праці – 0%;

– жодних перешкод – 67,6%;

– інше – 7%.

Організація освітнього процесу в закладі відбувається на засадах людиноцентризму, прийняття управлінських рішень на основі конструктивної співпраці учасників освітнього процесу.

За даними опитування батьків (всього опитано 414 осіб):

Чи порушуються Ваші права учасника освітнього процесу?

–  практично не порушуються – 85,2%;

–  інколи порушуються, але вирішуються – 13,1%;

–  інколи порушуються і не вирішуються –2%;

–  систематично порушуються – 0,2%.

За даними опитування учнів (п.18-19) (всього опитано 211 осіб):

Чи дотримуються Ваші права у закладі освіти?

– так – 37%;

– переважно так – 52,6%;

– переважно ні – 8,1%;

– ні – 2,4%.

За даними опитування педагогів (запитання 7 п. 18) (всього опитано – 37 осіб) права педагогічних працівників дотримуються у закладі:

–  так –86,5%;

–  переважно так – 13,5%;

–  переважно ні – 0%;

– ні – 0%.

За даними опитування учнів (п.33) (всього опитано 211 осіб) вони брали участь у вирішенні наступних питань (можна обрати декілька варіантів відповідей):

– оформлення та дизайн навчальних кабінетів та інших приміщень – 31,6%;

– визначення профілю навчання – 10,9%;

– визначення курсів за вибором і факультативів –9,2%;

– режим роботи школи – 10,3%;

– тематика гуртків – 16,1%;

– дозвілля – 16,7% ;

– моя думка не враховувалась щодо жодного із варіантів – 40,2%;

– інше – 5,2%.

За даними опитування педагогів (питання 3 п. 18) (всього опитано – 37 осіб) керівництво враховує пропозиції, надані педагогічними працівниками щодо підвищення якості освітнього процесу

–  так – 70,3%;

–  переважно так – 27%;

–  переважно ні – 2,7%;

– ні – 0%.

Громадське самоврядування в закладі освіти – це право учасників освітнього процесу як безпосередньо, так і через органи громадського самоврядування колективно вирішувати питання організації та забезпечення освітнього процесу в закладі освіти, захисту їхніх прав та інтересів, організації дозвілля та оздоровлення.

У Луцькому ліцеї №5 діють: орган самоврядування працівників закладу освіти – профспілка; орган самоврядування здобувачів освіти – «Лідер»; орган батьківського самоврядування;

Вищим колегіальним органом громадського самоврядування закладу освіти є загальні збори (конференція) колективу закладу освіти.

В сучасному світі, де сталий розвиток та соціальна відповідальність є ключовими поняттями, керівництво ліцею розуміє необхідність підтримки освітніх та громадських ініціатив учасників освітнього процесу.  Залучення учнів, вчителів та батьків до спільної роботи над важливими проблемами сталого розвитку сприяє не тільки покращенню умов навчання, але й збільшенню активності учасників освітнього процесу у житті місцевої громади.

У 2023-2024 навчальному році найбільш вдалими були наступні заходи та проекти:

– участь лідерів учнівського самоврядування у проєкті «Простір можливостей: форум учнівського самоврядування Волині», що проводився з метою розвитку пізнавальних інтересів, сприяння формуванню у молоді лідерських рис та якостей, необхідних для вироблення активної життєвої позиції, організаторських навичок, креативних підходів до вирішення завдань;

– загальношкільний проект «Допомога воїнам ЗСУ» (проведення ярмарків, виготовлення сіток зимового та літнього зразка, придбання товарів відповідно до запитів, збір продуктів швидкого приготування, солодощів та засобів гігієни, приготування їжі тривалого зберігання для військових, виготовлення окопних свічок, виготовлення енергетичних наборів із сухофруктів);

– загальношкільний проект «Подаруй частинку тепла» (збір подарунків (солодощів) для дітей з прифронтової зони);

– підтримка обдарованої молоді та супровід участі учнів у міських конкурсах (під керівництвом педагогів-організаторів Дужич О.О., Піддубної А.М., вчителя трудового навчання Лін В.В.): І місце в міському конкурсі «Ми проти паління» у номінації «Відео», І місце в обласному родинному конкурсі-виставці «Хліб-найбільший скарб», І місце в міському етапі та І місце в обласному етапі виставки-конкурсу «Новорічна композиція», І місце в міському етапі всеукраїнського конкурсу «Український сувенір»,  І місце в міському етапі всеукраїнського конкурсу «Український сувенір», ІІІ місце в міській виставці-конкурсі декоративно-ужиткового та образотворчого мистецтва «Ангел в сурму засурмив, про Різдво всіх сповістив!», І місце в обласній акції «Україна – це ми», ІІ місце в міському етапі обласного конкурсу вокальних ансамблів малих форм «Ми діти твої, Україно!», І місце в номінації «Україна незалежна» в міському конкурсі «Патріоти Волині»; ІІІ місце в міському конкурсі авторської творчості «Душа моя – мистецтво!», І та ІІ місця в міському конкурсі «Патріоти Волині», ІІІ місце в міському конкурсі авторської творчості «Душа моя – мистецтво!», І місце в міському конкурсі «Безпека в мережі: моя історія»;

– перемога учнів ліцею в міському конкурсі креативних ідей учнівської молоді «Зробимо Волинь кращою»;

– участь команди учнів в міській Шкільній дебатній лізі;

– участь в міській інтелектуальній грі «MindGame» (ІІІ місце серед шкіл Луцька;

– участь учнів та педагогів ліцею в міському фестивалі «Різдвяні піснеспіви»;

– участь учнів ліцею в міжнародному проекті «Уроки Миру» у співпраці із корейською організацією HWPL.

Детальний аналіз роботи закладу у даному напрямку проводиться двічі на рік, результати узагальнюються наказом директора.

Детальний аналіз роботи закладу у даному напрямку проводиться двічі на рік.

За даними опитування учнів (всього опитано 211 осіб) у школі організовуються наступні позаурочні заходи? (можливо обрати декілька варіантів відповідей)

– екскурсії – 85,3%;

– майстер-класи – 40,8%;

– пікніки на природі – 34,1%;

– походи в кіно – 62,1%;

– спортивні свята – 16,1%;

– відвідування кінотеатрів, театрів, музеїв, виставок тощо – 59,2%;

– інше – 2,4%;

За даними опитування педагогів (всього опитано – 31 особи) керівництво підтримує ініціативи педагогічних працівників щодо розвитку закладу і місцевої громади:

–  так – 75,7%;

–  переважно так – 24,3%;

–  переважно ні – 0%;

– ні – 0%.

На виконання Закону України «Про запобігання корупції» проводиться організаційна та роз’яснювальна робота із запобігання, виявлення і протидії корупції.

З метою недопущення порушення права здобувачів освіти на безкоштовну освіту, запобігання проявам корупції та хабарництва, підвищення рівня фінансової дисципліни у закладі освіти розроблено та видано наказ «Про заборону незаконного збору готівкових коштів на організацію освітнього процесу» та План заходів з питань протидії проявам корупції на 2022-2025 роки.

Призначено відповідальною особою з питань запобігання та виявлення корупції Леуш Г.О., практичного психолога.

За даними опитування учнів (всього опитано 211 осіб) з ними проводяться бесіди про важливість дотримання академічної доброчесності: неприпустимість списування та плагіату, необхідності вказувати джерела інформації, які використовуються тощо? (можливо обрати декілька варіантів відповідей)

– так, регулярно проводяться – 28%;

– так, але нерегулярно – 45,5%;

– тільки на початку навчального року – 13,7%;

– не розумію, про що йдеться – 12,8% .

За даними опитування педагогів (всього опитано – 37 осіб) для забезпечення академічної доброчесності у своїй професійній діяльності педагоги знайомлять здобувачів освіти з основами авторського права, проводять бесіди щодо дотримання академічної доброчесності; на уроках дають такі завдання, які унеможливлюють списування; використовують методичні розробки для формування основ академічної доброчесності.

За даними опитування учнів (всього опитано 211 осіб) вчителі і керівництво інформують про негативне ставлення до корупції у наступних формах (можна обрати декілька варіантів відповідей):

– уроки – 42,7%;

– позаурочні заходи – 17,5%;

– бесіди – 61%;

– бесіди із запрошенням гостей – 12,1%;

– через електронні ресурси – 11,8%;

– через індивідуальну роботу – 8,5%;

– практично не інформують – 36,5%.

За даними опитування педагогів (всього опитано – 37 осіб) у закладі освіти проводяться інформаційні, освітні заходи, спрямовані на формування негативного ставлення до корупції:

– так, проводяться з усіма учасниками освітнього процесу – 94,6%;

– так, проводяться, але тільки для здобувачів освіти – 0 %;

– можуть проводитися лише за бажанням учасників освітнього процесу – 2,7%;

– у закладі не проводяться подібні заходи – 2,7%.

 

 

 

 

Підсумки роботи Луцького ліцею № 5 в 2023-2024 н.р. і завдання на новий навчальний рік
Догори